رنگ های ساختمانی - رنگ های صنعتی - رنگ های صنایع چوبی تینر پاک لاک بوتیل استات - متیل استات - اتیل استات

مقالات آموزشی


افزایش ۱۵ میلیون تنی ظرفیت تامین خوراک صنعت پتروشیمی
logo.jpg
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت با بهره‌برداری از ۶ طرح تأمین خوراک صنعت پتروشیمی ۱۵ میلیون تن به ظرفیت خوراک این صنعت افزوده می‌شود
تاریخنویسنده
ادامه ...مقاله صنعت رنگ سازی (علم پلیمر)
logo.jpg
تحقیق حاضر درباره صنعت رنگ سازی می باشد. مهمترین جزء یک پوشش ، رزین آن است . نوع رزین یا پلیمر به قدری مهم است که رنگ را برحسب آن نامگذاری و می فروشند
تاریخنویسنده
ادامه ...تصفیه آب مورد نیاز در صنایع شیمیایی
logo.jpg
تصفیه آب مورد نیاز در صنایع شیمیایی
نوشته شده توسط شرکت مهندسی آبسان سازه آپادانا
کیفیت آب مورد نیاز در صنایع شیمیایی

آب مورد نیاز صنایع مختلف از نظر کیفیت شیمیایی به 4 گروه تقسیم بندی می شود که تفاوت آنها در میزان پارامترهای شیمیایی مهم در آب مصرفی هر صنعت می باشد. پارامترهای شیمیایی مهم و میزان هریک از آنها را در این 4 گروه در جدول ذیل مشاهده می شودتاریخنویسنده
ادامه ...اسیدها
logo.jpg
اسیدها موادی ترش مزه اند خاصیت خورندگی دارند شناساگرها را تغییر رنگ می دهند و بازها را خنثی می کنند.
تاریخنویسنده
ادامه ...پوششی برای زیبایی و حفاظت
logo.jpg
رنگ بدنه خودرو، مقوله‌ای به ظاهر ساده، اما در واقع بسیار مهم و پیچیده است.

تاریخنویسنده
ادامه ...کدام رنگ برای کدام قسمت خانه؛
logo.jpg
رنگ های انرژی زا

تاریخنویسنده
ادامه ...تأثیر رنگ ها بر سلامت انسان
logo.jpg
هنگام مشاهده مراتع سرسبز احساس شادابى می کنیم و هنگامى که دریاى آبى را مى بینیم احساس آرامش مى کنیم مشاهده رنگ هاى زیبا و چشم نواز، از عالى ترین تجربیاتى است که انسان در طول شبانه روز آن را تجربه مى کند.

تاریخنویسنده
ادامه ...رنگ های مورد استفاده در صنایع چوب
logo.jpg
رنگ های شفاف

این نوع از رنگ ها علاوه بر پوشاندن سطح و حفاظت آن لایه شفافی را بر روی چوب به وجود می آورد بدون آن که در نقش و موج چوب تغییری ایجاد کند. و به دسته های زیر تقسیم می شود:

تاریخنویسنده
ادامه ...عیوب پوششهای اتومبیلی و رعایت اصول کاربرد،جهت پیشگیری از عیب
logo.jpg
امروزه رنگ و نوع پوشش یك کالا و محصول تولیدی ، از جمله موارد مهم در تعیین كیفیت آن به شمارمی آید . چرا كه علاوه بر داشتن جنبه های تزئینی ، نقش حفاظتی کالا را نیز بر عهده دارد.تاریخنویسنده
ادامه ...مراحل رنگ کردن خودرو
logo.jpg
ابتدا مراحل رنگ خودرو درسالن های رنگ کارخانجات تولیدکننده خودرو بررسی خواهدشد مراحل کلی یک سالن رنگ ازتحویل قطعه خام بدنه به سالن شروع میگردد. هرقطعه درمعرض دو پروسه کلی قرارمیگیرد که عبارتنداز:


تاریخنویسنده
ادامه ...روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند /رنگ‌های مورد علاقه ی زنان
logo.jpg
مجله درگی: در فصل پانزدهم کتاب "مباحث و موضوعات مدیریت بازاریابی با نگرش بازار ایران" که در حال حاضر چاپ چهارم آن در دسترس علاقه‌مندان و همراهان قرار دارد به موضوع "ارتباط مؤثر با مشتریان از طریق بسته‌بندی و رنگ مناسب" پرداخته شده است.

تاریخنویسنده
ادامه ...همه چیز در مورد روانشناسی رنگ ها
logo.jpg
امروزه رنگ ها با زندگی ما کاملا در آمیخته شده اند. از دکوراسیون خانه گرفته تا تبلیغات رسانه های گوناگون . همه و همه به شیوه های مختلف از رنگ ها استفاده می کنند. هر رنگ تاثیر خاصی بر روی ذهن فرد می گذارد. برخی از رنگ ها باعث استرس و برخی باعث ایجاد آرامش در فرد می شوند.

تاریخنویسنده
ادامه ...انواع رزین ها
logo.jpg
رزین‌پلی‌استررزینهای پلی استرغیر اشباع بطور گستردهای در سراسر دنیا استفاده میشوند. زنجیر اصلی پلیمری این رزین دارای اتصالات استری میباشد كه از واكنش تراكمی یك تركیب الكلی چند عاملی و یك اسید چند عاملی مانند گلیكول و اسید فوماریك تهیه میشود. در مثال اخیر بدلیل استفاده از یك اسید غیر اشباع، پیوندهای دوگانه در فواصل منظمی در زنجیر بوجود میآیند.


تاریخنویسنده
ادامه ...صنعت رنگ سازی
logo.jpg
رنگ در دنیای امروز نقش بسیار مهمی در پرورش ذوق و قرایح بشری و ارضای نیازهای زیبا شناختی وی ایفا می کند. بدین جهت است که احساس رنگ را به تعبیری حس هفتم می گویند.
انسان در پهنه تولید تزئین خانه ها ، پوشاک و حتی نوشابه ها در هنر ، نقاشی ، صنایع کشتیرانی و امور ارتباطات محصولات مصرفی در صنایع فضایی و خلاصه در همه شئونات با رنگ سر و کار دارد . بطور کلی از رنگ علاوه بر ایجاد زیبایی محیط جهت حفاظت اشیا در مقابل عوامل طبیعی و غیره استفاده می شود .

تاریخنویسنده
ادامه ...فهرستی از 20 حلال مختلف و کاربرد و اثرات آن
logo.jpg
حلال ها
تاریخنویسنده
ادامه ...


  • عضویت رایگان
  • ثبت رایگان مقالات
  • ثبت رایگان تصاویر در آلبوم اختصاصی
  • ثبت رایگان پیوند در بخش پیوندها


عضویت در خبرنامه
ارسال به دوستان