رنگ کردن خودرو

رنگ کردن خودرو

مراحل:

1- شیشه ها و سایر قسمت های وسیله نقلیه که نباید رنگ شود را بپوشانید. تمام قسمت هایی را که همرنگ ماشین نیستند زمان رنگ آمیزی بپوشانید تا از پاشیدن ناخواسته رنگ به آنها جلوگیری شود.

2- در صورت نیاز رنگهای قدیمی را پاک کنید می توانید این کار را با استفاده از رنگبر یا کاغذ سمباده شماره 360 انجام دهید.

3- فقط جاهایی را اسپری کنید که با آستری پوشانده اید. سطوحی را که نمی خواهید رنگ کنید نباید آستر شود. قبل شروع رنگ آمیزی اجازه دهید تا آستر کاملا خشک شود.

4- تمام سطح را پاک کنید. می توانید با استفاده از یک حلال رنگ هر گونه چربی، واکس و روغن را از سطح مورد نظر پاک کنید.

5- تمام سطح مورد نظر را با بیس کوت اسپری کنید. اسپری را در فاصله 10- 6 اینچ از سطح نگه دارید و به آرامی بپاشید تا تقریبا سطح را بپوشاند. دستورالعملهای کارخانه سازنده رنگ را در مورد زمان خشک شدن قبل از سنباده زدن مطالعه کنید.

6- روی بیس کوت سنباده تر بزنید تا سطح نرمی ایجاد شود. این روش در مورد رنگهای متالیک مناسب نیست زیرا باعث از بین رفتن دانه های متالیک از بیس کوت می شود.

7- تمام سطح را با کلیر کوت بپوشانید. قبل از سنباده بگذارید کاملا خشک شود.

8- از ترکیبات پرداخت کننده (پولیش) استفاده کنید. کلیر کوت را پولیش کنید و سطح را براق کنید. نکات مهم: اگر در حین کار اشتباهی رخ داد (مثل برجستگی رنگ)، میتوانید آن را سنباده بزنید و کار را از اول شروع کنید.

-براق نبودن بر اثر تبخیر حلالها در رنگ به وجود می آید. توصیه می شود فاصله زمانی بین لایه ها 10- 5 دقیقه (بر اساس درجه حرارت) باشد. کدورت رنگ نشان می دهد که براقیت آن از بین رفته است.

-3- 2 لایه بیس کوت برای رنگ آمیزی کافی است. برای پیشگیری از مشکلات خشک شدن، اجازه دهید تا حلال موجود در رنگ تبخیر شود.

-بعد از خشک شدن اولین لایه، لایه بعدی را اعمال کنید. برای جلوگیری از شره کردن و ریزش سطح رنگ، چند لایه بسیار نازک بیس کوت را اسپری کنید.

-برای سنباده زدن از یک بلوک لاستیکی استفاده کنید. این کار باعث می شود که فشارهای نامتقارن به کاغذ سنباده وارد نشود. این بلوکها را می توانید از ابزار فروشها یا فروشگاههای رنگ ماشین خریداری کنید.

-فشار بیشتر ممکن است شره کردن را کاهش دهد و جریان کلیر کوت را بهبود بخشد.

-فرو بردن کاغذ سنباده در آب کافی نیست. بگذارید سنباده یک یا دو دقیقه در آب بماند تا مرطوب شود. هشدارها:

بخارات رنگهای دو جزئی سمی هستند.

با سنباده خشک یا سنباده شماره پائین کار نکنید. سمباده تر با شماره 2000 یا بالاتر توصیه می شود که از پدیده پوست پرتقالی (orange-peel) و غیر همسطح بودن (FLA) رنگ جلوگیری می کند.

وسایل مورد نیاز برای رنگ آمیزی:

کاغذ سنباده شماره بالا

آب 

سطل

پرداخت کننده

ترکیبات پرداخت کننده

بتونه

آستر

یک منبع هوای خشک ثابت (کمپرسور مجاز برای اسپری)

یک اسپری تفنگی خوب

دستکش لاتکس یا یکبار مصرف

ترجمه: واحد تحقیقات شرکت پاک لاک

مطالب مرتبط

انواع رنگ در صنعت مبلمان
انواع رنگ در صنعت مبلمان

مبلمان یکی از تاثیرگذارترین اجزا در دکوراسیون منزل است به همین دلیل باید در انتخاب رنگ چوب و همچنین پارچه مبلمان چرا رنگ مبل در خانه مهم است؟ رنگ های چوب مبلمان بسیار متفاوت بوده و بستگی به سلیق ...

blog
blog

مقدمه احتمالا، در حالیکه در جستجوی یک پروژه جدید از طریق اینترنت هستید، میزهای رزینی زیبا با جلوه آبشارهای خیره کننده، دریای مواج، طرح کهکشانی و … مشاهده کرده اید. بسیاری از این محصولات را می توا ...

همه چیز درباره لاک ناخن
همه چیز درباره لاک ناخن

لاک از جمله وسایلی است که انواع و اقسامش روی میز آرایش هر خانمی پیدا می‌شود؛ به خصوص که در این محصول، علاوه بر تنوع رنگ، تنوع غلظت و مدل هم وجود دارد. برخی لاک‌ها فقط رنگ دارند و برخی اکلیلی هستند.

شرکت صنایع شیمیایی و رنگسازی پاک طیف نگار که با برند پاک لاک شناخته می‌شود پیشینه‌ای بیش از 40 سال اشتغال در زمینه‌‌ی رنگ و مواد شیمیایی داشته و فعالیت خود را در زمینه‌ی تولید، از سال 1372 آغاز نموده و رفته رفته حوزه‌ی فعالیت خود را در تولید رنگ و مواد شیمیایی گسترش داده است.

دفتر مرکــزی : تهـــران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه سینا، شماره 1729 ، واحــــد 8

22238905-6

info@paklac.com

تمامی حقوق این وب‌سایت نزد شرکت پاک طیف نگار محفوظ می‌باشد